Mobil Versiyonuna Geç

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri


Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği Adres
Turan Emeksiz Sok No:6, G.O.P., Ankara
 

Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Suudi Arabistan vize işlemleri için Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Suudi Arabistan vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.


Suudi Arabistan Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Suudi Arabistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.


Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru formu için tıklayınız.
 
Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.
 

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır. 

 

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Suudi Arabistan vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 3-7 iş günüdür.

Suudi Arabistan vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Suudi Arabistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.


Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri 2018

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Suudi Arabistan resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.

15.06.2018                          Ramazan Bayramı

21.08.2018                          Kurban Bayramı

23.09.2018                          Suudi Arabistan Milli Günü

29.10.2018                          Cumhuriyet Bayramı

Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Nerededir?

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara açık adresi yukarıda belirtildiği üzere Gaziosmanpaşa semtindedir.
 

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Gaziosmanpaşa’da bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği, Suudi Arabistan’ı Türkiye’de temsil eden Suudi Arabistan devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Suudi Arabistan’ın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

Ayrıca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Suudi Arabistan vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Suudi Arabistan vizesiSuudi Arabistan vize başvuru formuSuudi Arabistan vize başvurusuSuudi Arabistan vize ücretleri, Suudi Arabistan kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.


Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Suudi Arabistan vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Suudi Arabistan vizesi başvurularında bulunulabilecektir.

 

 

 

 

Suudi Arabistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: embassies.mofa.gov.sa