Mobil Versiyonuna Geç

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir Suudi Arabistan vize başvuru formu. Suudi Arabistan Konsolosluğu'nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu olurken, başvuru işlemlerinizin ilk adımını bu form oluşturacaktır. Suudi Arabistan vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak bilgiler verilmelidir. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur.

Suudi Arabistan Konsolosluğu başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde başvuru işlemleriniz reddedebilecektir. Suudi Arabistan vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalıdır ayrıca verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıdığı göz önünde bulundurulmalıdır. Suudi Arabistan vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Suudi Arabistan vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Suudi Arabistan vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Suudi Arabistan’a girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Suudi Arabistan sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurabilmektedir. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu belirlediği 4x6 mm ölçülerinde olan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Suudi Arabistan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Suudi Arabistan vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.
 

Suudi Arabistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: embassies.mofa.gov.sa