Suudi Arabistan Uçak Bileti

Suudi Arabistan Uçak Bileti

Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize başvuru evrakları arasında Suudi Arabistan uçak bileti rezervasyonu görmek istemektedir. Suudi Arabistan seyahatiniz öncesi yaptıracak olduğunuz uçak bileti rezervasyonunuzu başvuru evraklarınız arasında bulundurmayı unutmamalısınız. Suudi Arabistan vize işlemleri için uçak bileti rezervasyonu yeterli sayılırken, seyahatiniz kesinleşmeden uçak bileti almamalısınız. Vize işlemleri sırasında eksik olan her evrak ve belge Suudi Arabistan vize işlemlerinizi başarısızlığa uğratacaktır. Suudi Arabistan vize işlemleri esnasında muhtemel zaman kayıplarını asgari seviyeye indirebilmek için vize başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Ayrıca erken tarihte yaptırmış olduğunuz uçak bileti rezevasyonu ile seyahat tarihinizin aksamamasını sağlayabilir, Suudi Arabistan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi edinebilir, Suudi Arabistan uçak bileti kampanyalarından haberdar olabilirsiniz.

Suudi Arabistan, tüm dünya müslümanlarının gündemini oluşturan bir ülkedir. Mekke ve Medine İslam'ın en önemli şehirleri olurken, her yıl binlerce Müslüman ise hacı olmak için bu şehirlere gelmektedir. Umre ziyareti, hacı olma gibi belirli bir dönemde yapılması gerekmezken, umre ziyareti için herhangi bir sayı sınırlaması da bulunmamaktadır. Dini, ticari ve çalışma amacı ile çok sayıda insan Suudi Arabistan seyahatinde bulunurken yoğunluğu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin netleşmesini sağlayabilirsiniz. Suudi Arabistan uçak seferleri sık ve ülkenin çok sayıda şehrine düzenlenmektedir. Türkiye'den Suudi Arabistan yönüne 26 farklı noktaya uçuş imkanı bulunurken, Suudi Arabistan seyahatiniz öncesi bu bilgileri göz önünde bulundurmanız yarar sağlayabilir.

Suudi Arabistan Havaalanları

Dünyanın en büyük ve en konforlu havayolu ağına sahip bir ülkedir Suudi Arabistan. Türkiye'den Suudi Arabistan yönüne direk uçuşların olduğu çok sayıda havalimanı bulunurken, bunların başlıcaları şöyledir;

Cidde Havaalanı

Damam Havaalanı

Medine Havaalanı

Tabuk Havaalanı

Taif Havaalanı

Gassim Havaalanı

Bisha Havaalanı

Al Baha Havaalanı

Alahsa Havaalanı

Yanbu Havaalanı

AbhaHavaalanı

Hail Havaalanı

Jazan Havaalanı

Nejran Havaalanı

Wadi Ad Dawasir Havaalanı

Arar Havaalanı

Sharurah Havaalanı

Jouf Havaalanı

Gurayet Havaalanı

Qaisumah Havaalanı

Rafta Havaalanı

Turarif Havaalanı

Wedjh Havaalanı

Dawadmi Havaalanı

Al'ula Havaalanı

King Khalid Mil. City Havaalanı

Not: Dünyanın farklı coğrafyalarından Müslümanlar hacı olmak için Suudi Arabistan'ın Mekke şehrine gelirken, Mekke'de her hangi bir havalimanı bulunmaz. Bu şehre havayolu ulaşımı ise en yakın nokta olan Cidde kentindeki Kral Abdulaziz Havalimanından sağlanmaktadır.